Anti-age tretmani Mladenovac
Anti-age tretmani Mladenovac
Kada se prvi znaci starenja pojave na licu, mnoge dame smatraju da nije još vreme za anti age tretmane. A kada bore postanu sve vidljivije, onda se uključuje alarm. Šta činiti i kako se najefikasnije rešiti neželjenih tragova starenja? Proširene pore, sitne linije oko usana i očiju, kao i oštećenja kože nastala usled sunčanja podsećaju da je pravi trenutak za anti age tretmane. Anti age nega ne znači da će vreme vratiti unatrag i potpuno ukloniti bore, niti da se hirurški zahvati mogu preskočiti. Ona podrazumeva dobru preventivu i ima brojne prednosti, jer se smanjuju tamne fleke oko očiju, sprečava pojava novih bora, a koža hidrira i postaje mekša. Pred Vama su estetske ordinacije u kojima se vrše anti-aging tretmani uz mnoštvo korisnih saveta za negovanje kože.
Najčešće postavljana pitanja
- Koji su najpopularniji anti age tretmani?
- Najpopularniji anti age tretmani su: - Botoks; - Podmlađivanje usana; - Hemijski piling lica; - 3D mezoniti; - Mezoterapija lica i drugih delova tela; - Hijaluronski fileri; - CoolSculpting tretman
- Šta predstavlja mezoterapija?
- Mezoterapija se ubraja u anti age tretman kada se u srednji sloj kože i potkožno tkivo ubrizgavaju aktivni kokteli pomoću tankih iglica. Kokteli koji se ubrizgavaju sačinjeni su od kompleksa vitamin, minerala, amino kiselina, prirodnih ekstrakata, hijalurona, lipolitika i dr.
- Kada je pravo vreme za anti age tretman?
- Ne postoji tačno određeno vreme kada treba započeti sa anti age tretmanima, jer je sve individualno i zavisi od mnogo faktora, poput genetske predispozicije, životnog stila i navika, itd. Stručnjaci savetuju da već nakon 25. godine treba obratiti pažnju na pravilnu negu lica. Već oko 30. godine se kod žena povećava interesovanje za podmlađivanjem, jer se tada pojavljuju prvi znakovi starenja i sitne bore, koža postaje dehidrirana, a tonus slabi.
- Šta je botoks i kome je namenjen?
- Da bi se korigovale bore ili zaustavilo njihovo pojavljivanje najčešće se koristi botoks, odnosno biološki toksin. Reč je o neinvazivnoj, nehirurškoj intervenciji prilikom koje se se određena doza botoksa ubrizgava u mišić lica kako bi se zaustavila njegova aktivnost, jer ona uzrokuje pojavu bora. Botoks se preporučuje osobama koje imaju bore na čelu, oko očiju ili između obrva i koje su izražene ne samo tokom pokretanja lica, već i prilikom mirovanja
- Da li je botoks bezbedan?
- Naravno da jeste. S obzirom na to da prilikom ubrizgavanja botoks ostaje lokalizovan, njegovo dejstvo se vremenom gubi, pa je zato neophodno da se doza botoksa obnovi. Pojedine komponente botoksa koriste se u oftalmologiji, fizikalnoj medicine, kao i u anesteziologiji.
Upis novih objekata na PlanPlus je uvek dobrodošao.